Ali veš?, Iz prve roke, Preizkušeno

Steklenička Difrax (Tosama) in pitje vode pri dojenčku

Prvo veliko podjetje, ki se je zelo prijazno odzvalo na moje povpraševanje po sodelovanju z blogom Ljubezniva, je bila Tosama. Našo prvo skupno zgodbo na blogu predstavlja 100% naravna kremica dr. Pasha, ki jo pri negi dvojčkov zadovoljno uporabljamo že več kot osem mesecev (tudi sama se kdaj namažem z njo, ker se težko uprem gladki in dišeči koži, kot jo naredi Pasha) 🙂 Tosama nam je takrat podarila dve kremici (ki smo ju podarili dvema bralkama bloga), poleg tega pa so nas presenetili še z velikodušnim darilom za naša najmlajša člana.

Tosama, z naše strani si zaslužite posebno zahvalo še javno na blogu! ❤ Dvojčka mahata 🙂

Najbolj zanimivo in hkrati nenavadno darilo za naša ❤ dvojčka sta bili steklenički/flaški za hranjenje. Zakaj nenavadno!?

Ker sta na pogled neobičajni in povsem drugačni od preostalih flašk, ki ji ponujajo trgovine. David je dobil deško modro, Mila pa punčkasto roza (v Tosamini ponudbi je še bela varianta). Priznam, moj prvi vtis o flaški je bil nekoliko skeptičen. Pomislila sem, da gre za še eno izmed marketinških potez, kjer atraktivnost in trendovski dizajn prevladata nad uporabnostjo. Pa sem se zmotila!

Po treh mesecih uporabe lahko mirne volje potrdim, da ima steklenička Difrax pred običajno oblikovanimi flaškami kar precej prednosti.

Sočasno z uvajanjem goste hrane (pri petih mesecih in pol), smo v Milin in Davidov jedilnik uvedli še pitje vode. Takrat se je Difrax flaška pridružila našemu vsakdanjiku. Do takrat sta dvojčka z mlekom dobila dovolj tekočine, zato jima vode nismo posebej ponujali. Sprva smo vodo še prekuhavali, po šestem mesecu starosti pa to ni več potrebno, pravi pediatrinja. Doma jima vodo večkrat ponudim iz kozarčka ali tu in tam po žlički (tega je bilo več pred meseci, ko sta bila še manjša). Pijeta pa jo tudi iz stekleničke/flaške. Voda v flaški je priročna za pohajkovanja izven doma, ko kozarčka nimamo pri roki. Nekajkrat je že tudi nerodno poletela po tleh, a ni daleč prišla, ker se ne kotali 🙂 kot običajne flaške.

20160602_141246_0557
Steklenički za Milo in Davida uporabljamo že tri mesece. Mila svojo najraje sama drži v rokah in z dlesnimi grizlja cucelj (zobkov zaenkrat še nima, David prav tako ne), vmes pa pocuclja kako kapljo vode. David pa držanje flaške raje prepusti nama, razen v redkih primerih, ko ima energije na pretek (fotografija je nastala ravno v enem od takšnih momentov pred dobrim mesecem dni).

20160527_162810_0448

Njenih pet posebnih prednosti

  • Udobno leži v roki

Steklenička Difrax je namenjena hranjenju dojenčka od rojstva dalje in je (iz večih razlogov) prijetna za uporabo – tako za dojenčka, kot za mami. Poleg tega pa zaradi posebne “S” oblike, udobno “leži” v roki med hranjenjem. Prav tako opažam, da jo dojenček iz istega razloga z (ne)spretnima rokicama lažje oprime, kot običajno oblikovane (ravne) flaške.

  • Silikonski cucelj

Na njej je nameščen enakomerno okrogel silikonski cucelj (v kompletu s stekleničko prejmeš small velikost – obstajajo še medium in large). Dvojčka se nad cucljem ne pritožujeta in videti je, da jima ustreza. Cuclje lahko dokupiš v željeni velikosti po dva v kompletu. V ponudbi spletne trgovine imajo še poseben cucelj, s katerim lahko celo reguliraš dotok mleka glede na intenzivnost dojenčkovega sesanja.

20160527_163914_0457
Silikonski cucelj v velikosti small.
  • Preprečuje goltanje zraka med hranjenjem

Difraxove “S” flaške s posebnim slikonskim ventilom preprečujejo, da bi med hranjenjem dojenček goltal zrak. Mamice zelo dobro poznamo ta problem, saj pospešuje nastajanje krčev v trebuščku – ti. kolik, lahko tudi polivanja in/ ali povečanega “podiranja kupčkov”. Ventil na dnu te flaške pa deluje kot membrana, ki omogoča konstanten pretok zraka (med vsakim čiščenjem jo enostavno odstranim in očistim).

20160527_163116_0452
Silikonski ventil, ki preprečuje “goltanje zraka” med hranjenjem.
  • Enostavno in hitro čiščenje

Pet zvezdic pa steklenički podarim še pri čiščenju, saj se lahko popolnoma razstavi na šest delov. Tudi spodnji del je snemljiv! Vsaka steklenička/flaška bi po mojem morala imeti odstranljivo dno, saj se ta vedno najtežje očisti. Se strinjaš? Verjetno nisem edina s podobno težavo.

Vseh šest delov flaške je brez posebnih utorov, skritih robov, kamor bi se ujela umazanija, zato je čiščenje povsem enostavno in hitro opravljeno. Vsak del se zato brez težav temeljito očisti z običajno krtačko za čiščenje stekleničk. Dvakrat mesečno se lotim še prekuhavanja v vreli vodi. Vmes ne gledam na uro, po občutku lahko rečem, da jo brbotam kakšnih 5 minut.

Zdrži pa tudi pranje v pomivalnem stroju (jaz tega ne prakticiram, ker sumim, da v pomivalcu živijo drobne zlobne živali 🙂

20160527_162559_0446

  • Ugodna cena

Difrax stekleničko lahko kupiš v Tosaminih trgovinicah – Bela Štacunca, po Sloveniji. V Ljubljani se trgovinica nahaja v BTC-ju (hala A). Ravno pa sem ugotovila, da so v njihovi spletni trgovini znižane za 20%!

Naročiš jo lahko tukaj 🙂

 

Zanima me, kako se steklenička Difrax obnese pri vašem dojenčku? 

❤

 


Kdaj naj bi dojenčku (poleg mleka) ponudili dodatno tekočino za pitje?

Naša patronažna in pediatrinja pri tem nista časovno izpostavljali trenutka, ko naj bi dojenčku ponudili še drugo vrsto tekočine (voda, nesladkan čaj). Strinjali sta se, da v prvih šestih mesecih dojenje zadošča, saj se sestava materinega mleka konstantno prilagaja potrebam dojenčka (enako navajajo Referenčne vrednosti za vnos hranil – tako za materino, kot adaptirano mleko). Drugače pa je poleti, ko je vroče. Dojenčku takrat ponudimo (najbolje) vodo, ker je žejen, tako kot mi. Prav tako je dojenčku potrebno ponuditi vodo v primeru, ko se pojavita bruhanje ali driska – s tem preprečimo dehidracijo!

Telo dojenčka v 70% sestavlja voda, zato je tudi najbolj primerna tekočina za pitje. Dnevna izmenjava vode pri dojenčku znaša okoli 20% glede na celotno količino vode v telesu. Pomanjkanje vode hitro poslabša funkcije organizma in povzroči hude okvare. Zato pitje ne zanemarimo!

Orientacijsko naj bi novorojenček/dojenček do starosti 4. mesecev zaužil 620 ml vode/dan (z materinim oz. adaptiranim mlekom). Dojenček, v starosti od 4. mesecev do manj kot 12. mesecev pa 400 ml vode/dan (z materinim oz adaptiranim mlekom) + 500 ml vode/dan (s trdo, gosto hrano) => to skupno nanese 900 ml vode dnevno.

Vir: Referenčne vrednosti za vnos hranil (2004). Ministrstvo za zdravje RS.


* Objava je nastala v sodelovanju s Tosamo.

 

Vse fotografije na tem blogu so last ljubezniva.si/ ljubezniva.com in jih ni dovoljeno kopirati, reproducirati in uporabljati brez avtorjeve privolitve!

Hvala za razumevanje

 ❤

 

Tagged , , , , ,