Ali veš?, Dnevni osebnik, Iz prve roke, Preizkušeno

Veliko gline in ricinusovega olja (februarski nakup)

Res je, da smo že konec marca, jaz pa objavljam februarski nakup v trgovini Malinca. Ampak… Dnevi tako hitro bežijo, da včasih še sama sebe ne dohajam… Objava je res da pozna, a je tu. Polna zanimivih produktov, ki sem jih skrbno izbrala. Vsakega z razlogom. Kateri so to, pa preberemo v naslednjih vrsticah.

Izbrala sem deset artiklov. No dobro, enajst. Samo tega enajstega ne boste videli na fotkah, ker sem ga pojedla takoj ko sem odprla paketek 🙂 ups In ja, ni vam potrebno dolgo ugibat, res je bila čokolada 🙂 in to res okusna! Nastja, žal je bilo teh 40 g premalo. Zato glasujem za večje pakiranje!

Tokrat sem izbrala nekaj produktov za osebno higieno, ki so me fascinirali z obljubami o lepi koži in laseh, pa nekaj ekoloških živil, ki jih bom uporabila v receptih, ki prihajajo v mojo kuhinjo.

Jasno, redno spremljam socialna omrežja in zadnje čase opažam, kako pogosto se kot sestavina kozmetičnim izdelkom in drugim izdelkom za telo, na primer šamponom za lase, pojavlja glina. Pri Malinci imajo tole glineno masko za obraz, ki me je pritegnila. Zadovoljne uporabnice poročajo le o pozitivnih učinkih maske, saj menda iz kože posrka toksine in nečistoče, odstrani odmrle kožne celice, prekrvavitev se izboljša, vzpodbuja tvorbo kolagena, rezultat vsega pa je zopet povrnjen zdrav sijaj. Skratka kriči po tem, da jo preizkusim!

Seveda me je zanimalo kako se bo obnesla na moji koži na obrazu, ki je suha in na nekaterih predelih (brada in čelo) mastna. Moj prvi vtis opišem z: “Veliko packanja, a sem s končnim rezultatom (deset minut na koži) zelo zadovoljna”. Saj je koža na prvi dotik gladka, ne čutim hrapavosti – nečistoč, odmrlih delcev, le masten predel je še vseeno nekoliko bolj sijoč, kar pa se bo upam uravnovesilo z redno uporabo. Vsekakor bom nadaljevala z maskiranjem in poročam! Če imate izkušnje z njo, pa prosim poročajte še ve. Saj vemo da so izkušnje iz prve roke vedno največ vredne 🙂

Druga dva izdelka, ki vsebujeta glino, pa sem izbrala, da bi okrepila strukuro svojih las.

Ker jih je po mojem izžel ta prehiter tok življenja, neustrezna prehrana in dojenje, s katerim sva vztrajali do Milinega 26. meseca (wuhu!). Lasje si niso več podobni, tako tanki in redki so, kot še nikoli. Pa ni krivo barvanje, saj jih že… res se ne spomnim… sigurno leta (aam, Tina kdaj so bili zadnjič prameni?) nisem po celotni glavi barvala.

Kakorkoli, zanimalo me je, ali jim lahko tile flaški alg in gline povrneta nekaj zdravja?

Moj prvi vtis po pranju dva-krat do tri-krat na teden: “Lasje so že samo po uporabi šampona, sijoči in meni zelo pomembno, voljni, na otip nahranjeni. Nimajo tistega žimastega občutka, kar me je res presenetilo. Dvigujem palec visoko v zrak! tudi za balzam. Občutek imam, da z njim še malo povečam učinek zdravljenja.”

O ricinusovem olju sem slišala že ogromno pozitivnega, predvsem pa me je zanimalo ali bom z njim res v dveh mesecih rednega nanašanja dosegla večjo gostoto trepalnic. Kako mi gre? Trenutno sem v fazi enotedenskega nanašanja, res opaznega učinka še ni in iskreno povem, da mi ni preveč všeč sama gostota olja. Olje sicer nima vonja, a je res zelo gosto, s težavo se vpije v trepalnice in hitro naneseš preveč olja. Tudi če mažem trepalice s krtačko, je takoj mastno še čelo in lasje. Zato priporočam, da si pred nanosom lase umaknete iz obraza in spnete. Te prigode me nikakor ne bodo odvrnile od nadaljevanja uporabe, zato vztrajam dalje. Razmišljam, da bom pripravila posebno objavo o rezultatu uporabe.

Literatura govori kako ima ricinusovo olje celo vrsto zdravilnih učinkov – od tega da pospešuje rast obrvi in trepalnic, las. Zdravi tudi aknasto kožo, nahrani suho in (nosečke pozor!) preprečuje nastanek strij. Menda je dobro olje tudi uživati, z njim lajšati težave s hripavostjo, pomirjati alergije, odpravljati glivice na nohtih,… menda pa tudi uspešno raztaplja ušesno maslo, kar pa sigurno preizkusim pri Davidu, ki ima s tem največ težav.

MSM prah, ki je dejansko naravno, iz rastlin pridobljeno žveplo (četrti najpomembnejših mineral, ki ga potrebujemo za normalno delovanje organizma) pa je zaenkrat še na čakalni listi. Nisem ga še uspela preizkusit. Uživala ga bom kot prehransko dopolnilo, v kombinaciji z vitaminom C. Zavedam se, da je (s kuhanjem, pečenjem) termično obdelana hrana osiromašena večje količine zdravilnih učinkovin, hranil, zato sem se odločila za uživanje MSM-ja. Več o prahu si lahko preberete tukaj.

Potem pa še seveda… nekaj za v kuhinjo…

Ajdovo moko uporabljam običajno pri peki kruha, a imam sedaj, odkar se starejši sin spogleduje z vegetarijansko prehrano, na zalogi nekaj novih vegi receptov za preizkusit 🙂

O kvinoji sem pisala že v prejšnji objavi. Od takrat sem objavila nekaj svojih zajtrkov na Instagramu (story) in so se nekatera dekleta zelo navdušila nad njimi, zato pripravljam posebno objavo, v kateri bom predstavila kako največkrat jem kvinojo – seveda v obliki receptov. Morda jo pa le vzljubite 🙂

Ingver v prahu je nepogrešljiv v teh hladnejših mesecih, ko so virusi na pohodu. Pa tudi za preventivo je najboljša izbira. Če doma nimamo svežega ingverja, ki bi ga nastrgala in dala v čaj, lahko nadomestimo s tem v prahu. Poleg tega ta kar tako ne splesni 🙂 Nimam pa še veliko izkušenj z ingverjem kot sestavini za kuhanje, razen v piškotih, tako da se priporočam za kakšen okusen recept!

Ko smo ravno pri čajih, sem tokrat našla enega, ki me je po dolgem času prepričal, da še obstajajo res okusni čaji. Če imate radi kokos v kombinaciji s pomarančo, potem je tale Clipperjev organski čaj prava izbira. 

Za agar agar pa sem prvič slišala, ko je naša Jasmina, sicer veganka, razlagala svojo “peko” veganske torte z avokadom. Takrat se mi je razsvetlilo, saj sem končno našla nadomestek za želatino, ki sem jo sicer uporabljala za strjevanje krem na tortah in v sladicah nasploh.

Pa vi, uporabljate želatino ali alge?

 

Do naslednjič,

vaša Ljubezniva

***

Klik na Facebook in Instagram